Medical News
تازه های سلامت
چاپ مقاله
چاپ مقاله

آیا استرس موجب افزایش وزن می‌شود؟

کلید کاهش وزن در دستان شما است، اگر کسی بتواند راهی برای رهایی از استرس پیدا کند نه تنها به سلامت روح خود کمک کرده بلکه می‌تواند در کاهش وزن خود نیز موفق شود. استرس علاوه بر آثار منفی که بر روح و جسم شما می گذارد سبب چاقی و اضافه وزن هم می گردد.


به گزارش دیلی میل، محققان ژنی را کشف کرده اند که وقتی شما زیر فشار استرس هستید باعث می شود علاقه و میلتان به خوردن غذاهای چرب و شیرین بیش از قبل شود. واکنش بسیاری از ما در موقعیت های استرس زا روی آوردن و طبخ غذاهای چرب و شیرین است، این شیوه به "خوردن احساسی" معروف است.


وقتی که ما در شرایط تهدید آمیزی قرار می‌گیریم، هورمونی به نام کورتیزول در بدن ما آزاد می‌شود. مقدار زیاد هورمون کورتیزول باعث کندی متابولیسم بدن می‌شود، این کندی به این معناست که بدن کمتر از حد معمول کالری مصرف می‌کند و همین موضوع باعث افزایش وزن می‌شود.


علاوه بر این، استرس می‌تواند به سیستم ایمنی بدن نیز صدمه وارد کند و در کار آن اختلال ایجاد کند، خواب ناراحت و پریشان و بروز برخی بیماری های مزمن از تبعات این پدیده است. بنابراین داشتن آرامش و اعصاب راحت بهترین دارو برای درمان چاقی است.
 

 


منبع خبر: سلامانه    تاریخ : 31 تیر 1393    تعداد بازدید:

دریافت خبرنامه

* آدرس ایمیل شما محفوظ خواهد ماند.