Medical News
تازه های سلامت
چاپ مقاله
چاپ مقاله

چاقی باعث تغییر واکنش زبان در طعم غذاها می‌شود


به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛  دانشمندان اعلام کردند که چاقی ممکن است در نقاطی از مغز که سیستم طعم را از طریق  سلول‌ها بر روی زبان کنترل می‌کند،‌ تغییر ایجاد کند.

با توجه به نشریه  «پلاس وان»، زیست‌شناسان دانشگاه «بوفالو» دریافتند که داشتن اضافه وزن واکنش زبان  را در غذاهای مختلف تغییر می‌دهد.

آنها، 25 موش طبیعی را با 25 تا از هم‌نوع  های این موش‌ها که غذاهای بسیار چرب می‌خوردند و چاقی مفرط داشتند مقایسه  کردند.

محققان دریافتند که موش‌های چاق، سلول‌های گیرنده طعم و مزه کمتری  داشتند در مقایسه با آنهایی که لاغرتر بودند به محرک‌های شیرین پاسخ دادند، علاوه  بر این، سلول‌های پاسخ در حیوانات چاق حتی واکنش ضعیف‌تری را نشان داد  .

دکتر مدلر استادیار علوم زیستی گفت: این تحقیقات نشان داده است که چاقی  می‌تواند به تغییرات در مغز، و همچنین بهمان اندازه عصب‌هایی که سیستم طعم محیطی را  کنترل می‌کنند، منجر شود، اما هیچ کس تا بحال به سلو‌های روی زبان که با غذا تماس  دارند توجه نکرده بود.

محققان سرنخی در ارتباط با ناتوانی در تشخیص شیرینی و  افزایش وزن پیدا نکردند.

در حالی که طعم و مزه نقش مهمی را در تنظیم اشتها  ایفا می‌کند،‌ محققان بر دانش بیشتری در مورد ارتباط بین طعم‌، اشتها و چاقی تاکید  دارند.
منبع خبر: سلامت نیوز    تاریخ : 11 آذر ماه 1392    تعداد بازدید:

دریافت خبرنامه

* آدرس ایمیل شما محفوظ خواهد ماند.