Essay
تمایل به انجام جراحی های زیبایی پس از جراحی اسلیو
چاپ مقاله
چاپ مقاله

تمایل به انجام جراحی های زیبایی پس از جراحی اسلیو

 

جراحی اسلیو یک روش موثر برای درمان چاقی مرضی است. این جراحی باعث کاهش وزن گسترده در بدن افراد میشود که میتواند باعث تغییر شکل پوست شود و این تغییردر برخی از افراد  می تواند منجر  به جراحی پلاستیک پوست شود.

با این حال، کمبود اطلاعات مربوط به نتیجه ی زیبایی از بیماران پس از جراحی چاقی وجود دارد. هدف از انجام این مطالعه بررسی رضایت افراد از زیبایی خود و تمایل آنها به انجام جراحی زیبایی پس از اسلیو معده میباشد.

همه بیمارانی که تحت جراحی اسلیو در بین اکتبر 2006 تا سپتامبر 2014

قرار گرفتند یک سال پس از جراحی مراجعه کرده و پرسشنامه ی پس از عمل جراحی را تکمیل کردند. در این پرسشنامه رضایت افراد از ظاهر خود و همچنین تمایل آنها به انجام جراحی زیبایی در قالب سوالاتی پرسیده و ثبت شد.

در مجموع 175 بیمار مورد مصاحبه قرار گرفتند  که 75٪ از آنها  ظاهر خود راضی بود. به طور دقیق تر ، 84 درصد از مردان و 72 درصد از زنان از  ظاهر خود پس از جراحی اسلیو راضی بودند. زنانی که احساس نارضایتی داشتند به ترتیب از کمر / شکم، قفسه سینه / سینه ها و بازوهای خود ناراضی بودند.

مردان ناراضی از فرم بدن خود به ترتیب از  قفسه سینه / سینه، بازو، و دور کمر / شکم خود ناراضی بودند.

بیشترین جراحی انجام شده زیبایی در زنان جراحی زیبایی شکم(ابدومینوپلاستی)،قفسه ی سینه / سینه و بازوها بود.

در مردان هم بیشترین درصد جراحی مختص به شکم و بازوها بود.

با این حال  فقط 3.6 درصد از بیماران پس از جراحی چاقی جراحی زیبایی انجام دادند.

بیمارانی که تحت جراحی اسلیو قرار گرفتند به صورت کلی از ظاهر خود رضایت داشتند.یک تمایل قوی برای جراحی زیبایی شکم(ابدومینوپلاستی ) و بعد از آن در خانوم ها جراحی بالا بردن سینه ها وجود دارد البته درصد کوچکی از جمعیت را به خود اختصاص میدهند.

 :Reference

PMID:26395092[PubMed - as supplied by publisher]

 


نویسنده یا تهیه کننده: دکتر قاسم لویی     تاریخ :2015-10-05     تعداد بازدید:

دریافت خبرنامه

* آدرس ایمیل شما محفوظ خواهد ماند.