Book Introduction
معرفی کتاب

مقدمه ای بر کتاب جراحی چاقی

کتاب مقدمه ای بر جراحی چاقی

چاقی یک بیماری مزمن است و دومین عامل مرگ قابل پیشگیری دردنیا می باشد .باید توجه داشت که چاقی یک بیماری بوده و ناشی از ترکیبی از عوامل ژنتیکی و محیطی است. این بیماری می تواند مشکلاتی را در زندگی روزمره ایجاد کند، بخصوص وقتی شدید باشد .چاقی شدیدا زمینه ژنتیکی داشته و فرزندان پدر و مادر چاق، 80 تا 90 % دچار چاقی شدید می شوند. مجموع عوامل ژنتیکی ومحیطی باعث اختلال در سیستم احساس سیری و در نتیجه چاقی مي شود.
چاقی باعث ایجاد یا بدتر شدن تعداد زیادی از بیماریها مي شود. از جمله مهمترین آنها عبارتند از: ایست قلبی و مرگ ناگهانی، آرتروز وساییدگی مفاصل، درد کمر ناشی از دیسک ، فشار خون بالا، اختلال تنفس حین خواب(خور و پف کردن ، قطع تنفس و پریدن از خواب بصورت مکرر sleep apnea )، ریفلاکس اسید معده به مری، سنگ کیسه صفرا، کبد چرب، دیابت، افزایش چربی خون، آسم، آریتم یهای کشنده قلبی، نارسایی سمت راست قلب، سردردهای شدید میگرنی، زخمهای پا ناشی از واریس، لخته شدن خون در وریدهای ساق پا، عفونت قارچی پوست، آبس ههای پوستی، بی اختیاری ادراری هنگام سرفه وخنده و زورزدن، نازایی، اختلال قاعدگی، افسردگی، فتق های جدار شکم و از همه مهمتر افزایش خطر ابتلا به سرطا نها از جمله: سرطان رحم، پستان، روده بزرگ وپروستات.
چاقی باعث کاهش طول عمر مي شود به گونه ای که 9 تا 20 سال از طول عمر فرد می کاهد (با درمان چاقی، طول عمر این افراد به حد طبیعی برگشته و کیفیت زندگی نیز بهبود می یابد.)

دریافت خبرنامه

* آدرس ایمیل شما محفوظ خواهد ماند.